понеділок, 8 лютого 2021 р.

 «Джерело» - осередок збереження  і  передачі історичних цінностей

Конфуцієві належать такі слова: «Краще засвітити свічку, аніж увесь час нарікати на темряву».

І голова міста Олександрівська Фелікс Францевич Мовчановський дійсно "засвітив свічку" у далекому 1903 році. Він став організатором та першим директором Олександрівського училища глухонімих, яке у майбутньому сформувалось в епохальний освітній заклад для дітей з особливими освітніми потребами. Логіка мецената і фундатора  Фелікса Мовчановського допомогла виокремити  пріоритети  раціональної  системи  життя дітей, які втратили слух. Він дбав про їхнє завтра,  а зробити сьогодні так, щоб те завтра дало ще один добрий результат – ось у чому секрет і розум Великого Мовчановського. 


Бекграунд  першого директора школи-хутора спонукає до думок, що у тій доброчинній справі все склалось мов у казці. Школа мала не тільки навчальні та виробничі класи, власну типографію, церкву, машинобудівний завод, який випускав сільськогосподарську техніку, а й – школу-санаторій на березі Чорного моря. При цьому, ніякої казки тут немає! Просто Фелікс Францевич мав унікальний талант все передбачати, знаходити рецепт успіху, за яким все йшло на лад. Він дійшов переконання: треба досконало зробити одну справу, одну ділянку життя – тоді станеш кимось справді помітним у ній. 


А сучасний рівень розвитку спеціальної освіти підтверджує постулати відомого громадського діяча та небайдужої особистості Ф. Мовчановського. 

Користуючись дороговказом знаменитого мецената, «Джерело» стало не тільки  провайдером якісних освітніх послуг, а й осередком збереження і передачі історичних цінностей від покоління до покоління. 

Нагода вшанування пам’яті  видатного діяча розбудови м. Олександрівська відбулася 6 лютого у Запоріжжі відкриттям  пам’ятника Феліксу Мовчановському. 

Вдячні школярі та освітяни «Джерела» кажуть: «Дякуємо долі, що у нас був такий співвітчизник як  Фелікс Мовчановський, який допоміг не одній людині з особливими потребами зорієнтуватись і самовизначитись у суспільному житті, поставити перед собою  мету і досягти її». 


Немає коментарів:

Дописати коментар